logo Новини світових гравців в одному місці!

3 Як правильно вибирати стартові руки в покері

Граючи в Техаський холдем, необхідно правильно вибирати стартові руки, щоб захистити себе від попадання в банки зі слабкими комбінаціями, які стануть причиною програшу та втрати грошей.

Термін «вибір стартових рук» передбачає відбір сильних рук з карт, що роздаються дилером, і скидання слабких.

Незважаючи на те, що будь-які руки можуть зіграти в Холдемі, так само як і в інших форматах покеру, але деякі види рук перемагають частіше за інших. Якщо людина розігруватиме лише сильні комбінації, вона зможе отримати хороші результати на довгих дистанціях.

Основні правила вибору рук

Вивчення будь-якої стратегії в покері починається саме з грамотного вибору стартових рук для продовження гри, тому що від цього залежать ваші майбутні успіхи на цій ниві. Новачки та любителі, які ніколи не думали про тактику вибору рук, в основному діють чисто інтуїтивно, орієнтуючись на такі параметри як «красива комбінація», наприклад, «К і 7 черв'яка» або «Туз і 6 бубон». А може просто хочеться взяти участь у роздачі і все.

Незважаючи на те, що виграти може практично будь-яка комбінація при правильному підході до неї гравця, з конкретними руками покеру ви зможете отримати набагато більше шансів на перемогу, а також стати топовими граючи на префлопі.

Найвищий рівень стартових рук – двовідсотковий діапазон

Хороші карти в Техаському холдемі – це кишенькові пари великого номіналу та старші конектори. Таким чином, лідерами початкових рук є:

  • AA (Два тузи).
  • KK (Два королі).
  • QQ (Дві жінки).
  •  AKs (Туз і король піки).</ span>

У цьому списку ми представили найвищий рівень початкових рук, і якби гравці завжди отримували тільки такі карти, вони практично завжди перемагали б. Також якби вони скидали всі інші карти, окрім тих, що у списку, то цілком могли б весь час вигравати у довгостроковій перспективі. Але така стратегія може бути ефективною лише на низьких лімітах, де суперники можуть навіть не помітити, що ви граєте лише високий рівень рук.

Другий рівень початкових рук

Якби всі учасники вибирали тільки найвищий діапазон, їм довелося б скидати велику кількість менш сильних карт, з якими вони могли б цілком перемогти. Незважаючи на те, що вищезгадані два відсотки є преміум-класом усіх початкових рук, існує велика кількість відмінних варіантів, які можуть принести великі виграші у довгостроковій перспективі, якщо людина захоче їх розіграти. Серед них:

  •  АК (Туз і Король).</span >
  • AQs (Туз і Дама пікова).
  • AJs (Туз і Валет піковий).
  • KQs (Король і Дама пікова).
  • JJ (Два валети).
  •  TT (кишенькові десятки).

Завдяки цьому переліку учасники отримують ще шість початкових рук, які можуть підвищити кількість потів, що розігруються. Цей список може не такий гарний, як попередній, але це цілком привабливі руки, які можуть принести непогані гроші.

Техаський холдем - рейтинг 20 стартових рук

Якщо постійно вибирати лише 10 початкових рук, про які ми розповіли вище, безсумнівно, це допоможе частіше здобувати перемоги в покері. Саме тому новачкам краще дотримуватись такої стратегії, відбираючи лише найвищий та другий рівень. Якщо ви більш-менш впевнений гравець, то можете цілком додавати й інші види рук за хороших позицій, які ми представимо в нашому рейтингу.

Рейтинг 20 рук у Техаському холдемі

  1. AA (два тузи)
  2. KK (два королі)
  3. QQ (дві дами)
  4. AKs (туз і король піковий)
  5.  AQs (туз і дама пікова)</span >
  6. JJ (два валети)
  7. KQs (король та дама пікова)
  8. AJs (туз і валет піковий)
  9. AK (туз і король)
  10. TT (дві десятки)
  11. ATs (туз і 10 пікова)
  12. KJs (король та валет піковий)
  13. AQ (туз і дама)
  14. 99 (дві дев'ятки)
  15. QJs (дама та валет піковий)
  16. KTs (король та 10 пікова)
  17. 88 (дві вісімки)
  18. QTs (дама та 10 пікова)
  19. A9s (туз і дев'ятка пікова)
  20. AJ (туз і валет)

Дослідні покеристи можуть розігрувати такі руки з великим прибутком для себе практично з будь-якої можливої позиції. Початківцям краще розігрувати перелічені вище руки тільки з останніх позицій і тільки якщо до цього ніхто не зробив бет або рейз.

Покращуючи свої навички в покері, можна переходити до вибору менш перспективних рук, включаючи маргінальні варіанти, такі як конектори однакової масті. При цьому новачкам і любителям краще зупинитися на великих початкових комбінаціях, які зможуть швидше потрапляти у флоп, і при цьому зроблять гру на постфлопі набагато легше.

Як вибирати стартові руки та позиція за картковим столом

Позиція за столом покеру має велике значення при виборі розігруваного діапазону. З ранніх позицій краще вибирати найвищий діапазон, а пізніших можна спробувати й інші варіанти.

Таким чином, якщо гравець знаходиться на одній з ранніх позицій, він повинен розігрувати руки тільки з перших двох діапазонів і скидати слабші варіанти. А якщо він сидить на пізній позиції, де до цього не було бета чи рейзу, може спробувати розіграти й слабші карти.

Важливість позиції при розіграші початкових рук

У гравців, які приймають рішення після вас, буде більше переваги, тому, щоб не потрапити в складну ситуацію, не варто першим заходити в піт, якщо у вас що- то слабше за преміум.

При першому ході гравець не знає, якої сили руки знаходяться у його суперників. Якщо розігрувати середню комбінацію, можна потрапити в таку ситуацію, коли ви не знатимете, наскільки сильніша ваша рука, ніж у опонентів. А такі моменти є одними із тих, де можна легко програти багато грошей, тому варто захистити себе від них. Для цього з ранніх позицій краще завжди вибирати сильніші карти, щоб вчасно дізнатися, які шанси маєте на перемогу.

Наскільки важливо вибирати стартові руки

Правильний вибір початкових рук є базовою стратегією будь-яких форматів покеру, оскільки це дозволяє уникати неприємних моментів на постфлопі, особливо для недосвідчених гравців.

Наведемо наочний приклад:

  1. Припустимо, гравець не дуже добре розуміється на виборі початкових рук і вирішив зробити кол на рейзі з королем і 10.</li >
  2. На флопі вийшли король, 8 і 2, які дають гарну пару і можна подумати, що це сильна рука.</li >
  3. Соперник робить ставку, а гравець вирішує робити кол, оскільки вважає свої карти гарною парою.
  4. На торні з'являється 4, і суперник знову робить ставку. У гравця незмінна пара він вважає свою руку відмінною і робить кол.
  5. На рівері виходить 7, і суперник робить останню ставку.
  6.  
  7. Суперник перемагає і отримує банк, а гравець програє.

Часто такі ситуації виникають у недосвідчених гравців, але від них можна захиститися, правильно вибираючи початкові руки. Наявність топ-пари – це чудово, але суперник завжди може перебити нам гру, маючи найкращий кікер. Тому краще мати пару карт більшої гідності, ніж одну, оскільки кікер, що є у нас, може стати вирішальним у визначенні переможця.

Якщо ви отримуєте 2 карти в Техаському холдемі, подивіться, наскільки вони сильні, щоб можна було з ними входити в піт. Туз із маленьким кікером напевно програє вам багато грошей, ніж дозволить здобути перемогу.

Не коліруйте ніколи рейзи і не заходьте в поти з картами на зразок «туз і 4» або «король і 7», тому що вони стануть для вас великою проблемою. Намагайтеся щоразу вибирати руки з найкращим кікером, щоб забирати гроші у суперників, які заходять у поти з поганими картами.

Також ми рекомендуємо не виставляти особливих вимог до сили рук за хорошої позиції, яка дозволить отримати перевагу перед суперниками, якщо наш хід буде останнім. В цьому випадку вам не потрібно мати максимально сильну комбінацію, тому що ви будете знати, які карти знаходяться у суперників, які ходили перед вами.

Інформація, яку ви отримаєте про конкурентів, допоможе компенсувати наявність у вас слабшої карти. Але при цьому ви повинні бути завжди готові оголосити фолд, тому що немає стовідсоткової гарантії того, що ви зможете перемагати з кожною рукою, незважаючи на перевагу. Ми рекомендуємо просто поступово збільшувати діапазон початкових рук, набираючись досвіду та знань.

Укладання

У міру отримання досвіду під час численних ігор, починайте потроху експериментувати, збільшуючи діапазон рук, що розігруються в різних позиціях. Якщо ви не впевнені у своїх силах, не ризикуйте, а вибирайте лише сильні карти, щоб не залишитися без грошей, тому що покер є дуже жорсткою грою.

Якщо ви заходите в поти зі слабкими картами, не чекайте хороших результатів. Не спокушайтеся красивими і одностайними руками, тому що вони створять вам багато проблем. Розігруйте тільки найкращі комбінації і тоді ви захистите себе від помилок та програшів.

Часто задавані питання

Коментарі (0)

Залиште коментар