logo Новини світових гравців в одному місці!

3 Банкролл менеджмент для гравців-початківців у покер

У цій статті ми навели список найважливіших принципів банкролл менеджменту, які допоможуть стати успішним гравцем у покер. За відсутності знань про методи управління грошима навіть професійні гравці можуть опинитися у фінансовій ямі. Ми постаралися привести вам основні принципи банкролл менеджменту для гравців у Техаський Холдем.

  • Безлімітний холдем – не менше 40 бай-інів.
  • СНД турніри – не менше 40 бай-інів.

Що є банкрол-менеджмент?

Банкролл менеджмент або скорочено БРМ – це перелік правил з управління банкролом, виходячи з розмірів лімітів, встановлених для гри в Техаський Холдем. Вони дозволяють уникнути фінансового краху через можливі коливання дисперсії, оскільки жоден гравець не може бути повністю впевнений у своєму успіху.

Напевно кожен з нас чув таку фразу, як «грати по банкролу». Якщо людина вибирає гру на максимально високих лімітах, де можна поставити всі наявні гроші, це означає «грати по банкролу».

Важливість БРМ для гравців у покер

Причина того, що кожна людина повинна ретельно вибирати ігровий ліміт – це можлива поява дисперсії. Дисперсією називають етапи «злетів та падінь», які можуть з'являтися в результаті неоднорідної здачі карт (сильних та слабких), що впливають на майбутні перемоги та поразки.

Люди, які довгий час грають у покер, напевно потрапляли в ситуації, коли протягом великого проміжку часу вони тільки програвали і не тому, що були недосвідченими гравцями, а тому що кожного разу отримували лише слабкі карти. А це означає, що якщо банкролл буде досить обмеженим і не зможе компенсувати такі великі втрати, гравець програє всі гроші.

Незалежно від рівня професіоналізму кожна людина у своїй покерній кар'єрі неодмінно стикатиметься з різними видами дисперсії. І в цьому випадку тільки правильний БРМ зможе захистити його від дисперсії і не дозволить розоритися.

Тому щоразу, сідаючи за картковий стіл у наземному казино або покер-румі, гравець хоче дати собі найкращий шанс виграти якомога більше грошей, з мінімальним ризиком втратити весь свій капітал.

Який ліміт варто вибрати в покері

Якщо говорити про ліміти, спочатку необхідно дізнатися про який формат покеру йдеться. Ми розповімо вам про два основні види покеру – NL-кеш холдем, а також одностолові та багатостолові покерні турніри (СНД та МТТ).

Кеш-ігри — Безлімітний та пот-лімітний Холдем

Якщо ви сідаєте за стіл безлімітного або пот-лімітного покеру, мінімальний розмір банкролу повинен становити 40 БІ вашого ліміту. Таким чином, якщо ви прагнете отримати високі шанси заробляти гроші на ліміті $1/$2, де найбільший бай-ін становить не менше 200 доларів, необхідно побудувати банкрол у 8000 доларів.

Другий метод використання БРМ – на кожну гру брати не більше 2,5% свого банкролу, а це, в принципі, становить 40 бай-інів ліміту.

Турнірні ігри — СНД та МТТ

У таких іграх ми рекомендуємо мати банкрол розміром 40 бай-інів конкретного турніру. Якщо ви плануєте грати $10+$1 СНД, то знадобиться не менше 440 доларів.

Якщо ви граєте одночасно кілька лімітів, ми рекомендуємо вважати середній БІ (Average buy-in або скорочено ABI). Наприклад, граючи турніри з БІ $0,55 і $1,1 мінімальний банкрол повинен становити ($0,55 і $1,1)/2 х40 = $33. Слід сказати, що в цьому випадку рівень завантаження по турнірах повинен бути максимально однорідним, тобто рівна кількість турнірів з кожним БІ.

Таблиця БРМ

Ми представили таблицю, де вказані мінімальні розміри банкролу при грі на різних лімітах та БІ. Якщо у вашому покер-румі пропонується нестандартний ліміт, такий як NL20, щоб дізнатися про розмір банкролу, необхідно помножити суму бай-іну за покерним столом на мінімальний розмір БІ (40).

Техаський холдем

Кеш ігри

Покерні турніри

Блайнди (долари)

Ліміт

(NL)

Банкролл (долари)

Бай-іни (БІ) (долари)

Банкролл (долари)

0,01/0,02

2

80

1+0.1

44

0,02/0,05

5

200

2+0.2

88

0,05/0,10

10

400

5+0,5

220

0,1/0,50

25

1000

10+1

440

0,25/,50

50

2000

20+2

880

0,50/1

100

4000

30+3

1320

1/2

200

8000

50+5

2200

2/4

400

16000

100+10

4400

5/10

1000

40000

200+20

8800

 

Ці правила є базовими, тому дозволять вам вигравати гроші в Техаському холдемі, не ризикуючи повним банкрутством.

Банкролл-менеджмент для професійних гравців у покер

Якщо ви хочете зробити покер головним способом заробляння грошей, вимоги до розміру банкролу повинні бути зовсім іншими, ніж для кешу та турнірних ігор. І це тому, що ви постійно братимете гроші з БР для задоволення своїх життєвих потреб. У цьому випадку банкролл повинен буде витримати не лише постійні дисперсії, а й ваші щоденні витрати.

Професійні гравці повинні побудувати набагато більший банкрол, ніж у вищезгаданій таблиці.

Якщо ви щодня берете зі свого БР гроші на харчування, проїзд, оплату комунальних рахунків та інші послуги, рано чи пізно виявиться, що в ньому не вистачає ресурсів для покриття поточного ліміту. Також на вашому життєвому шляху можуть відбуватися різні форс-мажори, які вимагатимуть великих фінансових витрат, тому завжди необхідно мати досить велику фінансову подушку. на такі непередбачені ситуації.

Банкролл менеджмент за короткими 6 max столами

Граючи за короткими столами (максимум 6 осіб), ви могли побачити, що дисперсія тут набагато вища, ніж за фулл-рингом. А це тому, що вам доведеться брати участь у більшій кількості потів за один раунд, і, загалом, діапазони учасників суттєво розширяться, що спричинить великі коливання у плані виграшів та програшів на короткій дистанції.

Тому вам необхідно передбачити трохи більший розмір банкролу, якщо ви плануєте впоратися з дисперсією в таких іграх.

Ігровий стиль та дисперсія

Стиль гри може певною мірою впливати на вибір ліміту, а також розмір банкролу. Тайтові гравці, на відміну від лузових, отримують набагато менший рівень дисперсії, тому можуть трохи знизити вимоги до розміру свого банкролу.

Справа в тому, що тайтові геймери заходять у поти найчастіше тільки з сильними комбінаціями, а на шоудаун тільки з виграшними руками, знижуючи ризик великих програшів. У той же час, лузові гравці розігрують велику кількість потів, тому повинні подумати про збільшення БР для компенсації ймовірної дисперсії.

Гравці лузового стилю в основному розігрують більше рук, ніж тайтового, тому частіше будуть піддаватися дисперсії.

Прийміть поразку і йдіть далі

Правильний банкрол менеджмент допоможе вам знизити психологічну напругу, пов'язану з моментами програшів. Якщо ваш банкролл складає 10 бай-інів для гри в кеш $200NL, а ви програли 4 бай-іни, ваш БР знизиться з 2000 доларів до 1200 доларів. Так як ваш початковий БР був дуже маленьким, цей програш серйозно вдарить у ваші фінанси. Це може призвести до того, що ви почнете грати дуже обережно, щоб не втратити ще більше грошей.

А якби у вас було 20 бай-інів ліміту $1/$2, ваш банкрол знизився б з 4000 до 3200 доларів, а програш не був би таким критичним. У цьому випадку ви відчували себе впевненіше, оскільки змогли б легко відіграти втрачені гроші, не відчуваючи дискомфорту та необхідності зміни стратегії гри.

Підйоми та падіння за лімітами

Іноді ви отримаєте хороші карти, а іноді й погані. Іноді ваш банкролл буде дуже маленьким, а іноді дуже великим по відношенню до поточного ліміту.

  • Якщо банкролл складає менше 40 бай-інів, необхідно знизити ліміт, щоб грати по БР, поки не зберете достатньо грошей, щоб вийти на колишні позиції .
  • Якщо банкролл складає більше 40 бай-інів поточного ліміту, можливо варто піднятися ще вище, якщо ви впевнені у своїх силах. А якщо ваші дії не приведуть до успіху, то треба бути готовим повернутися на колишні позиції.

Одного чудового моменту ви почнете замислюватися про перехід на новий рівень лімітів, але робити це краще за допомогою тестових режимів, які дозволять дізнатися ваші здібності побити їх. У покері такі тести називають «пострілами» і вони досить ефективні, якщо ви завжди дотримуватиметеся правил банкролл менеджменту і не відхилятиметеся від свого курсу.

При цьому не варто занадто захоплюватися, щоб низка великих перемог не спонукала вас перейти на більш високі ліміти, у той час як ваш банкролл буде ще занадто маленьким для регулярних ігор такому форматі.

Приклад використання банкрол менеджменту

Система підйомів і падінь у БРМ допомагає зробити банкрол більш стійким до різних коливань і захистить від повного банкрутства.

Допустимо, ви граєте NL10 з БР 400 доларів. Якщо ви дотримуватиметеся одного ліміту і не опускатиметеся нижче, можете втратити всі 40 БІ, оскільки ваш банкролл спорожніє. Імовірність зазнати поразки через дисперсію досить низька, але все-таки вона реальна.

Але якщо ви почнете знижувати ліміти зі зменшенням БР, то у вас вийде така ситуація:

  • Програли 20 БІ (200 доларів) і опустилися на один ліміт вниз.
  • У вас знову 40 БІ нижнього ліміту NL5.
  • Якщо ви втратите ще 24 БІ NL5 ($120), то БР дорівнюватиме 80 доларам, і ви опуститеся вниз по лімітах.
  • У вас знову 40 БІ мінімального ліміту NL2.

Якщо порахувати число БІ, які необхідно програти за цією системою, ми отримаємо 20+24+40=84 БІ. Таким чином, ймовірність програшу за підсумками бит-бітів та дисперсії буде весь час прагнути до нуля.

Висновки

Якщо ви плануєте заробляти гроші грою в покер, необхідно виробити в собі навички банкролл менеджменту, тому що в іншому випадку ви постійно програватимете, незалежно від рівня вашого професіоналізму. І нагадаємо вам про найпростіші вимоги, які допоможуть захистити ваш банкрол:

  • Безлімітний холдем – не менше 40 бай-інів максимального ліміту.
  • Турніри – не менше 40 бай-інів максимального ліміту.

І насамкінець, сама система банкрол менеджменту не допоможе вам вигравати багато грошей, якщо ви не є хорошим гравцем.

Часто задавані питання

Коментарі (0)

Залиште коментар