Ефективне використання шансів банку в покері допоможе покращити ваші навички в цій грі. Вміння користуватися цією базовою концепцією дасть змогу стати успішним покеристом у майбутньому.
Ми розповімо вам, що таке шанси банку, як вони працюють, а також допоможемо ефективно використовувати їх у процесі гри. Якщо ви маєте намір стати хорошим гравцем у покер, необхідно обов'язково ознайомитися з нашою статтею, яка допоможе вам правильно розпоряджатися власним банкролом протягом усієї покерної кар'єри.
Що є шанси банку?
Шанси банку – це стратегія, яку використовує гравець, приймаючи рішення робити кол або ні при ставці (рейз) суперника з дро-руками, залежно від існуючих шансів на виграш та суми ставки по відношенню до існуючого банку.</ >
Тому якщо ви зібрали «флеш-дро» або комбінацію «стріт-дро», далі необхідно визначити, чи вигідно вам робити «колл» на ставку суперника в залежності від її розміру, застосовуючи вищезгадані шанси банку. Поки що все зрозуміло?
У Техаському холдемі часто виникає така ситуація: гравець має 2 карти однієї масті і на флопі знаходиться ще 2 карти аналогічної масті. Покеристи називають таку комбінацію «флеш-дро» або «4-флеш» і надалі ми розбиратимемо нашу тему, використовуючи цю ситуацію як приклад.
Як правильно визначити шанси банку
Шанси банку в такому вигляді покеру, як Техаський холдем, можна розрахувати двома способами:
- Методом відносин.
- Методом відсотків.
Можна вибрати будь-який із способів, оскільки вони призведуть до однакового кінцевого результату.
Часто гравці користуються методом відносин для визначення шансів банку, але при цьому метод відсотків є більш простим і зрозумілим.
Метод відносин
Найчастіше в літературі про покер можна зустріти саме такий спосіб розрахунку шансів банку, тому його необхідно знати та вміти застосовувати.
- Карти гравця – Туз черв'яки та 8 черв'яка.
- Флоп – 2 черви, 7 піки та Валет черв'яки.
Припустимо, у банку залишився тільки один учасник та його суперник. У банку лежить 80 доларів і суперник ставить 20 доларів. Як бути?
-
Розрахунок «шансів карт гравця»
Спочатку необхідно дізнатися, які шанси появи 5-ої карти черв'яка на «терні». Для цього слід визначити відношення карт, що не допомагають, у колоді до тих, які допомагають.
- Є п'ять відомих карт (дві власні та 3 на флопі).
- У колоді залишилося 47 невідомих карт.
- Дев'ять карт із 47 допомагають отримати флеш, а 38 ні.
- Розрахувавши співвідношення карт (38:9) виходить близько 4:1.
-
Порівняння з шансами банку
Знаючи, що ймовірність отримання червової карти на торні становить приблизно 4:1, можна визначити, що чотири рази флеш на торні не закриється і тільки один раз він може закритися.
Потім необхідно дізнатися співвідношення суми поту до суми ставки.
- Суперник поставив 20 доларів у банк 80 доларів. Загалом виходить 100 доларів.
- Отже, гравцеві необхідно зробити кол на 20 доларів, щоб спробувати забрати весь банк.
- Виходячи з цього, шанси банку становлять 100:20, тобто 5:1.
В результаті виходить:
- Шанси на перемогу становлять 4:1.
- Шанси банку становлять 5:1.
Це говорить про те, що гравець повинен робити кол, оскільки шанси банку вищі, ніж ймовірність відкриття 5 черв'яків. Саме тому на довгій дистанції гравець більше виграватиме, ніж програватиме.
Увага! Робити кол необхідно тільки тоді, коли шанси банку вищі за ймовірність закриття дро.
Метод відсотків
Це більш простий метод визначення шансів банку, але використовується вкрай рідко.
Щоб розрахувати шанси банку візьмемо варіант зі стріт-дро.
- На руках гравця карти – 7 пік та 9 бубон.
- На флопі – 6 черв'яків, 8 треф і Туз бубон.
У цьому випадку суперник ставить 30 доларів, а банк становить 90 доларів. Чи потрібно робити кол на такій ставці? Застосовуємо шанси банку у відсотковому співвідношенні.
-
Розрахунок «еквіті карт гравця»
Щоб визначити шанси побудови стріту з майбутньою картою, необхідно обчислити число «аутів» - карт, які допоможуть зібрати необхідну комбінацію, тобто стріт. У цьому випадку гравцеві потрібні чотири 5 та чотири 10, які в сумі становлять вісім аутів.
Для визначення ймовірності отримання стріту у відсотках, гравець повинен число аутів помножити на 2 і додати 1.
- Аути збільшуємо вдвічі (8х2=16).
- Додаємо одиницю (16+1=17).
- Шанси отримання стріту становлять 17%.
-
Порівняння з шансами банку
Суперник поставив 30 доларів, тобто в банку 90 доларів. Щоб спробувати забрати піт, потрібно зробити кол на 30 доларів. При цьому важливий нюанс. Розраховуючи еквіті як відсотків, слід додати до існуючому банку розмір колла (90+30). Це необхідно зробити, інакше вийдуть різні результати, якщо зарахувати не 30:120, а 30:90. Після проведення розрахунків, виходить, що 30 доларів становить 25% від 120 доларів, тобто:
- Еквіти карт складає 17%.
- Шанси банку становлять 25%.
Так як ми дізналися, що отримати стріт на торні вийде тільки в 17%, значить можна робити кол не більше ніж 17 відсотків від поту. А оскільки гравцеві пропонують зробити кол більше 17 відсотків, він повинен робити фолд. В іншому випадку гравець програватиме.
Увага! Робити кол необхідно тільки тоді, коли еквіті у відсотковому співвідношенні краще, ніж частка банку у відсотках, яку необхідно колірувати.
Відповідь на запитання та пояснення
Чому гравець вважає шанси лише для однієї карти, якщо виходить дві?
Якщо на флопі у геймера є флеш-дро, ймовірність того, що випаде флеш на етапі терну становить 4:1 або 20 відсотків. А оскільки він тільки на флопі та дилер має відкрити ще дві карти, а не одну, чи не становитимуть його шанси 2:1, тобто 40 відсотків?
Відповідь
Ні. І це є частою помилкою людей щодо пот-оддсов.
Пояснення відповіді
Коли гравець визначає пот-оддси, він намагається порівняти шанси банку для існуючої суми банку та для поточної суми ставки з ймовірністю отримання дро-руки на майбутній карті. А якщо йому треба визначити шанси на випадання 2 карток, слід враховувати і ту суму грошей, яку доведеться внести на торні.
А оскільки визначити точний розмір ставки суперника на торні практично неможливо, краще визначати шанси не для двох карт, а тільки для однієї. Завдяки цьому гравець не заплатить більше грошей, ніж має за свою комбінацію на флопі.
Існує тільки один випадок, коли гравець може визначати свої шанси одночасно для 2 карт, тобто використовувати 2:1 для флеш-дро, це в тому випадку, якщо його суперник вирішив піти у олл-ін на флопі. Тут є гарантія того, що гравець не отримає від суперника жодних ставок на етапі терну, оскільки він уже не матиме грошей.
Укладання
Спочатку пот-оддси здаються досить складною системою, але в реальності вони є основою арифметичної частини гри в покер. Якщо гравець прийматиме рішення на рахунок дро-рук, орієнтуючись на пот-оддси, він зможе вигравати на тривалій дистанції. При цьому не важливо, чи він виграв певну комбінацію, чи вона програла.
Також, крім того що гравці зможуть приймати рішення робити колл, маючи дро-руку на ставки суперників чи ні, пот-оддси дозволяють розраховувати суму власних ставок, щоб зберегти вже зібрані комбінації.
Якщо гравець думає, що його суперник намагається щосили отримає флеш, при тому, що у нього комбінація сильніша, він повинен поставити таку велику ставку, яка дасть йому мінімальні шанси банку щоб колірувати. Але якщо все-таки суперник збере сильну руку, а гравець програє свою комбінацію, він все одно перемагатиме в довгостроковій перспективі, а його суперник програватиме.
Коментарі (0)